W 2000 r. wprowadziliśmy do produkcji spiralno-przeciwprądowy wymiennik ciepła WS, umożliwiający najwyższy na rynku odzysk ciepła z wentylacji. Od tego czasu Dział Wentylacji z roku na rok osiąga coraz większe obroty, a Firma Bartosz stała się czołową polską polską firmą produkującą rekuperatory do domów i przemysłowe centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła nawiewne, wywiewne oraz nawiewno-wywiewne.

W produkowanych przez nas centralach wentylacyjnych stosujemy wymienniki ciepła: spiralne, przeciwprądowe, obrotowe, krzyżowe oraz glikolowe. Centrale wentylacyjne produkowane są w wykonaniu standardowym oraz w wykonaniach specjalnych: higienicznym, basenowym, przeciwwybuchowym oraz o podwyższonej odporności chemicznej. Rekuperacja, czyli odzyskiwanie ciepła z wentylacji, stosowana jest w domach jednorodzinnych, biurach, obiektach przemysłowych oraz innych, w których wykonano projekt wentylacji mechanicznej.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to najpopularniejszy rodzaj wentylacji stosowanej w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Jako doświadczony producent central wentylacyjnych zalecamy stosowanie tego rodzaju wentylacji we wszystkich obiektach, w których ważne jest utrzymanie komfortowego, zdrowego klimatu w pomieszczeniach oraz chęć obniżenia kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku. Rekuperatory VENA i centrale wentylacyjne VEBAR już od kilkunastu lat spełniają wymagania użytkowników i z powodzeniem dostarczają świeże powietrze do budynków na terenie nie tylko całej Polski, ale również za granicą.

 

Producent central wentylacyjnych to nie jedyna rola jaką pełnimy. Zajmujemy się również produkcją urządzeń i wykonawstwem inwestycji związanych z technologiami wodnymi. Od początku działalności produkujemy:

  • zestawy hydroforowe,
  • przepompownie i tłocznie ścieków i wód deszczowych,
  • stacje uzdatniania wody,
  • filtry do wody,
  • szafy elektryczne i sterownicze.

 

Poza działalnością produkcyjną prowadzimy stacjonarny oraz internetowy sklep, którego główny asortyment to:

  • pompy do wody,
  • armatura,
  • elementy automatyki sterującej,
  • elementy eksploatacyjne do produkowanych urządzeń jak np. filtry do rekuperatorów.

 

Pełna oferta naszej firmy dostępna jest na stronie www.bartosz.com.pl