Rekuperatory VENA oraz przemysłowe centrale wentylacyjne VEBAR wyposażone w automatykę sterującą STW-6 poza standardową możliwością sterowania za pośrednictwem paneli użytkownika, mogą być sterowane przez internet. W tym celu wykorzystywana jest przeglądarka internetowa lub aplikacja na telefon oraz moduł internetowy współpracujący z danym sterownikiem STW.

 

Zastosowanie modułu internetowego to szereg korzyści:

  • możliwość nadzorowania pracy i zmiany ustawień urządzenia o każdej porze dnia, za pomocą smartfona, który zawsze jest pod ręką,
  • możliwość sterowania rekuperatorem / centralą przemysłową z dowolnego miejsca na świecie (np. z pracy lub na urlopie),
  • możliwość zdalnej diagnostyki pracy centrali i wsparcia serwisowego on-line,
  • brak konieczności zakupu panelu użytkownika przy zachowaniu pełnej funkcjonalności sterownika* (*w przypadku automatyki STW-6 Midi dotyczy sterowników produkowanych od 02.2022 r.).

 

Moduły internetowe dostępne w naszej ofercie są łatwe w konfiguracji i cechują się stabilną pracą. Ich obsługa jest intuicyjna i nie różni się znacząco od obsługi standardowych aplikacji internetowych.

 

Aby ułatwić pierwsze kroki związane z konfiguracją i uruchomieniem modułu internetowego przygotowaliśmy filmy instruktażowe, dzięki którym Użytkownik z podstawową znajomością obsługi komputera bez problemu poradzi sobie z podłączeniem.

 

Instrukcja obsługi sterownika za pomocą modułu internetowego dostępna jest w DTR sterownika –> zakładka POBIERZ.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Serwisu:

 

Lp.Tytuł filmuLink (otwórz w nowej karcie lub obejrzyj w YouTube)
1.

Pierwsza konfiguracja modułu internetowego – sterownik STW-6 Midi

2.

Zdalne połączenie z WiFi sterownika – sterownik STW-6 Maxi

3.

Połączenie sterownika z routerem (kabel) – sterownik STW-6 Midi / Maxi

4.

Konfiguracja aplikacji openHAB – sterownik STW-6 Midi / Maxi

 

*** Po uruchomieniu filmu zalecamy ustawienie jakości odtwarzania na 1080(HD) oraz włączenie polskich napisów ***